Lun Fix
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
Blog Lun Fix
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!
Co jest lepsze folia czy poliwęglan? 0
Co jest lepsze folia czy poliwęglan?

Szklarnie ogrodowe umożliwiają stworzenie optymalnych warunków do wzrostu roślin, które byłoby nie do osiągnięcia na wolnym powietrzu. Zapewniają szybszy rozwój upraw, zwiększenie plonów i wydłużenie sezonu wegetacyjnego. Dzięki utrzymaniu stabilnych warunków temperaturowych rośliny są chronione przed niekorzystnym wpływem niskich temperatur, przymrozków i nadmiernego upału. Ponadto szklarnie oferują również skuteczną barierę przed silnym wiatrem, deszczem i gradem. Właściwości szklarni i ich efektywność zależą w dużej mierze od materiału, z którego są wykonane. Czy kupno tańszej szklarni z folii jest opłacalne w dłuższej perspektywie użytkowania? Czy wyższa cena szklarni z poliwęglanu zwróci się dzięki jej trwałości i lepszym warunkom dla roślin?

czytaj całość »
Jaki fundament pod szklarnię z poliwęglanu? 0
Jaki fundament pod szklarnię z poliwęglanu?

Fundament pod szklarnię zapewnia stabilność, ochronę przed wilgocią i równomierne rozłożenie ciężaru konstrukcji. Wykonanie fundamentu zabezpiecza szklarnię przed przesuwaniem się, uszkodzeniami wywołanymi wiatrem oraz degradacją materiałów, takich jak drewno lub metal. Najczęściej stosowane fundamenty to wylewki betonowe, bloczki betonowe, drewniane, kamienne i metalowe fundamenty ocynkowane. Mała i średniej wielkości szklarnia z poliwęglanu może być zamontowana bez fundamentu. Wystarczy wybrać stabilne podłoże i przymocować konstrukcje do gruntu. Jakie są wady i zalety poszczególnych fundamentów?

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiednie wkręty ciesielskie? 0
Jak wybrać odpowiednie wkręty ciesielskie?

Czy zastanawiałeś się, jakie wkręty będą najlepszym rozwiązaniem dla Twojej konstrukcji drewnianej? Czy lepiej postawić na estetyczne i precyzyjne wkręty stożkowe, czy może na wytrzymałe i stabilne wkręty talerzowe? Każdy z tych typów ma swoje unikalne cechy, które sprawiają, że doskonale nadaje się do konkretnych zastosowań. Wybór właściwego wkręta to klucz do sukcesu każdego projektu – od lekkich dekoracyjnych elementów po wymagające konstrukcje nośne.

czytaj całość »
Najczęstsze błędy popełniane w trakcie instalacji ogrodzeń z paneli oraz siatki: Czego unikać? 0
Najczęstsze błędy popełniane w trakcie instalacji ogrodzeń z paneli oraz siatki: Czego unikać?

Prawidłowy montaż ogrodzenia wymaga m.in. szczegółowego planowania, wybrania odpowiednich materiałów, odpowiedniej instalacji wszystkich elementów i wykonania drenażu. W przeciwnym wypadku nie będzie spełniać swojej funkcji lub może ulec uszkodzeniu. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas instalowania ogrodzeń z siatki i paneli oraz w jaki sposób można im zapobiec?

czytaj całość »
Wybór najlepszej szklarni do uprawy ogórków 0
Kompletny poradnik: wybór najlepszej szklarni do ogórków

Ogórki to warzywa ciepłolubne, które można uprawiać zarówno na świeżym powietrzu, jak i w szklarni. Chcąc uzyskać wysokie plony i ochronić rośliny przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych i szkodników, lepiej postawić na uprawę szklarniową. Przedsiębiorstwo Lun Fix specjalizuje się w produkcji nowoczesnych, całorocznych szklarni wykonanych z wysokogatunkowego poliwęglanu. Produkty Lun Fix pozwalają na uzyskanie większych plonów warzyw, w tym ogórków w krótszym czasie, w porównaniu do upraw zewnętrznych. Z tego wpisu dowiesz się m.in. jaka jest najlepsza szklarnia do uprawy warzyw, dlaczego odpowiednia wentylacja jest kluczowa w uprawie oraz jakie korzyści niesie ze sobą uprawa ogórków w szklarni?

czytaj całość »
Siatki hodowlane – wszystko o czym musisz wiedzieć 0
Siatki hodowlane – podstawowe informacje i zastosowanie

Siatka hodowlana to rodzaj specjalnej siatki zgrzewnej wyprodukowanej z ocynkowanego drutu odpornego na korozję i warunki atmosferyczne. Znajduje zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie. Wysoka odporność na deszcz, śnieg i promieniowanie UV sprawia, że można ją wykorzystać m.in. do budowy wybiegów dla zwierząt, zagród, żywołapek, wolierki dla ptaków i innych konstrukcji znajdujących się na zewnątrz. Siatki hodowlane umożliwiają łatwe łączenie z różnymi materiałami, w tym z drewnem, metalem, betonem i z tworzywami sztucznymi. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

czytaj całość »
Wybór najlepszej szklarni do uprawy pomidorów 0
Wybór najlepszej szklarni do uprawy pomidorów

Pomidory to rośliny ciepłolubne wymagające stabilnych warunków środowiskowych, które bezpośrednio wpływają na tempo wegetacji. W polskim klimacie stały poziom wilgotności i temperatury powietrza jest nie do osiągnięcia. Szklarnia ogrodowa stwarza doskonałe warunki do uprawy roślin, a co za tym idzie, pozwala uzyskać większe plony niż w przypadku hodowli na zewnątrz.

czytaj całość »
Wybór idealnego ogrodzenia z siatki zgrzewanej: szczegółowy poradnik 0
Wybór idealnego ogrodzenia z siatki zgrzewanej: szczegółowy poradnik

Planowanie montażu ogrodzenia z siatki zgrzewanej wymaga uwzględnienia kilku kluczowych czynników. Należy wziąć pod uwagę m.in. przeznaczenie ogrodzenia, wysokość materiału, wielkość oczek, grubość drutu, sposób montażu i konserwacji, estetykę oraz koszty. Ogrodzenie wykonane z siatki zgrzewanej doskonale nadaje się do wygrodzenia prywatnych i firmowych terenów oraz przestrzeni publicznych. Ponadto siatki tego typu są wykorzystywane w rolnictwie, ogrodnictwie i w hodowli zwierząt. W tym artykule przedstawiamy praktyczne porady dotyczące wyboru idealnego ogrodzenia z siatki zgrzewanej.

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć się przed szkodnikami? 1
Jak zabezpieczyć się przed szkodnikami?

Skuteczne zabezpieczenie swojego domu, ogrodu czy budynków gospodarczych przed szkodnikami, takimi jak myszy, szczury czy inne gryzonie, to jedno z najważniejszych zadań każdego właściciela nieruchomości. Gryzonie nie tylko niszczą zapasy żywności i infrastrukturę, ale również mogą być nosicielami groźnych chorób. Jednym z najlepszych rozwiązań na rynku, które skutecznie zapobiega przedostawaniu się tych szkodników, jest siatka przeciw gryzoniom.

czytaj całość »
Pszczoły i zapylanie 0
Pszczoły i zapylanie

Pomidory to jedno z najczęściej uprawianych warzyw w szklarniach w poliwęglanu. naturalnych warunkach pomidor to roślina samopylna, co oznacza, że jest zapylany pyłkiem z tego samego kwiatu lub z kwiatów rosnących na tej samej roślinie, ewentualnie obok. Warunki klimatyczne panujące w szklarni z poliwęglanu utrudniają naturalne zapylanie, ponieważ nie ma tu deszczu, wiatru i owadów, które naturalnie występują na terenie otwartym. Zapylanie pomidorów to najważniejsza kwestia dla jakości i ilości zbiorów, dlatego warto dodatkowo wesprzeć proces przenoszenia pyłku.

czytaj całość »
Dogrzewanie upraw w szklarni z poliwęglanu w czasie wiosennych przymrozków 0
Dogrzewanie upraw w szklarni z poliwęglanu w czasie wiosennych przymrozków

Wiosenne przymrozki mogą być szkodliwe dla roślin uprawianych w szklarni z poliwęglanu, dlatego ważne jest odpowiednie uszczelnienie szklarni, aby chronić rośliny przed niską temperaturą. Najczęściej uprawiane gatunki, czyli pomidory, są całkowicie nieodporne na niskie temperatury, poniżej 5 stopni więdną i przestają rosnąć, a przy 0 stopni obumierają. Aby nie stracić rozsady, szklarnię należy dokładnie uszczelnić i dogrzać w zimne noce.

czytaj całość »
Wietrzenie szklarni z poliwęglanu 0
Wietrzenie szklarni z poliwęglanu

Uprawa roślin w szklarni z poliwęglanu pozwala wydłużyć okres wegetacyjny, dzięki czemu można ją rozpocząć wcześniej niż w gruncie i uzyskać obfite zbiory. Najczęściej uprawianymi gatunkami są pomidory i papryka. Oba rozwijają się najlepiej w temperaturze 18-27 stopni w dzień i 16-20 stopni nocą. Zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie temperatury mogą zaszkodzić uprawom: z kwiatów nie zawiążą się nowe owoce, a zielone owoce nie dojrzeją, albo będą zdeformowane, nie nadające się do zjedzenia.

czytaj całość »
Zabezpieczenie szklarni przed gryzoniami 0
Zabezpieczenie szklarni przed gryzoniami

Gryzonie w szklarni ogrodowej mogą powodować wiele szkód. Zjadają nasiona i obgryzają młode sadzonki, uszkadzają cebulki, korzenie, pędy i liście. Zjadają nasiona i obgryzają młode sadzonki, uszkadzają cebulki, korzenie, pędy i liście. Potrafią również pogryźć plastikowe doniczki, drewno, karton i folie.

czytaj całość »
Uprawa papryki w szklarni 0
Uprawa papryki w szklarni

Papryka jest znana i uprawiana na całym świecie ze względu na swoje wartości odżywcze. Jest bogatym źródłem witaminy E, magnezu, żelaza i błonnika, a także zawiera najwięcej ilość witaminy C spośród wszystkich warzyw uprawianych w Polsce.

czytaj całość »
Rozsada pomidorów do szklarni 0
Rozsada pomidorów do szklarni.

Uprawa pomidorów w szklarni to przede wszystkim wcześniejsze zbiory. Dzięki osłonom, sezon uprawowy może być dłuższy o co najmniej miesiąc. Szklarnie chronią pomidory także przed deszczami (sprzyjają występowaniu chorób grzybowych), silnym wiatrem i gradem. Szklarnie chronią uprawy przed chłodem, zarówno wiosną, jak i jesienią. Przymrozki w polskim klimacie zdarzają się jeszcze nawet na początku czerwca  i w połowie września. 

czytaj całość »
Pomidory - co warto wiedzieć? 0
Pomidory - co warto wiedzieć?

Ojczyzną pomidorów jest Ameryka Południowa. Roślina ta znana była przez wieki głównie mieszkańcom współczesnego Meksyku, ale także Peru, Ekwadoru i Boliwii. Kiedy Hiszpanie osiedlili się w Ameryce Południowej traktowali pomidory wyłącznie jako roślinę ozdobną. Obawiali się, że mogą być trujące, a dodatkowo zniechęcająco działał nieprzyjemny zapach liści.

czytaj całość »
Jakie warzywa można uprawiać w szklarni zimą? 0
Jakie warzywa można uprawiać w szklarni zimą?

Warunki panujące zimą w szklarni pozwalają również na uprawę warzyw. Nasiona odpowiednio dobranych gatunków warzyw (tzw. ozime) wysiane w październiku lub listopadzie pozwolą na zbiór wczesnowiosenny, a nawet zimowy. Aby ozima uprawa warzyw miała szansę powodzenia, konieczne jest odpowiednie przygotowanie miejsca pod wysiew.

czytaj całość »
Jeż w ogrodzie 0
Jeż w ogrodzie

Jeże to prawdziwi sprzymierzeńcy w walce ze szkodnikami niszczącymi ogrody i szklarniowe plony. Jesienią bardzo intensywnie żerują, bo gromadzą tłuszcz potrzebny do przeżycia zimy. Ich główne pożywienie to ślimaki, owady, chrząszcze, pająki, gąsienice i małe gryzonie.

czytaj całość »
Jaką szklarnię wybrać - poradnik 0
Jaką szklarnię wybrać - poradnik.

Planując miejsce pod szklarnię warto wziąć pod uwagę kilka czynników: stabilność gruntu, nasłonecznienie i wiatr. Odpowiedni grunt, duża ilość słońca i ochrona przed silnym wiatrem gwarantują bezpieczeństwo upraw i obfite plony. Z umiejscowieniem samej szklarni idzie w parze jej wielkość, która zależy nie tylko od przestrzeni ogrodu, ale także od potrzeb uprawowych wybranych roślin. Szklarnia zatem powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie rośliny, skrzynki oraz regały i oczywiście musi zmieścić się w ogrodzie.

czytaj całość »
Jak wykorzystać szklarnię po sezonie? 0
Jak wykorzystać szklarnię po sezonie?

Szklarnia z poliwęglanu może być wykorzystywana przez cały rok. W sezonie wegetacyjnym jako miejsce upraw warzyw, owoców i kwiatów, a poza sezonem na kilka sposobów. Wiele pięknych roślin pochodzących z cieplejszych stref, w naszym klimacie nie może zimować w gruncie. Miłośnicy takich roślin mają co roku problem jak i gdzie przechowywać je w zimie, zwłaszcza kiedy brakuje miejsca np. w garażu. Idealnym miejscem jest właśnie szklarnia z poliwęglanu.

czytaj całość »
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl