Bity TORX: narzędzia ręczne

Bit grot TORXDługość (mm)
TORX1025
TORX2025
TORX2525
TORX3025
TORX4025

Bity TORX . Hurtownia narzędzi w Warszawie

Materiał

stal S2 modyfikowana

Nacięcie typu

TX

Uchwyt

sześciokątny 1/4″

Dostawa

w całej Polsce

Pakowanie

od 1 szt

 

Urządzenie: wkrętarki akumulatorowe i wkrętaki ręczne. Końcówki – zgodne z normą ISO. Struktura końcówki ułatwia chwyt śruby.

Bit z końcówką Torx pozwala na tworzenie połączeń gwintowych z większym wysiłkiem dzięki końcówce w ksztalcie sześcio lub pięcioramiennej gwiazdy. Jest oznaczany literami T lub TX i numerem gniazda, wymiary w calach i milimetrach, a także momenty dociskania można oglądać na Wikipedii.

Podczas pracy z tym rodzajem końcówki należy pamiętać, że gwiazdka powinna ściśle przylegać i nie wisieć, czasami to można osiągnąć za pomocą narzędzia udarowego. Kupić bity Torx Państwo może w sklepie internetowym Lunfix.pl już teraz.

Klasyczny bit TORX gwiazdka

W Stanach Zjednoczonych i Europie bit TORX jest najbardziej popularny ze względu na wysoką wydajność. Klasyczny bit ma sześć „ramion”, dzięki którym styka się ze śrubą lub wkrętem.

Cecha konstrukcyjna bitu poprawia zetknięcie z powierzchnią łącznika, co pozwala nie wywierać wielkiego wysiłku do stworzenia momentu obrotowego. Możliwość wychodzenia narzędzia ze śruby jest zminimalizowana, ponieważ obciążenie rozkłada się na wszystkie 6 grani, co z kolei zmniejsza zużycie bitu i przedłuża jego żywotność.

Bity gwiazdki są produkowane w różnych wymiarach, najpopularniejsze są od T8 do T40. Można znaleźć mniejsze bity.

Bit gwiadka TORX Plus

Główną cechą wyróźniającą TORX Plus jest to, że jego gwiazdka jest wyposażona w niezbyt ostre i krótkie promienie. Ten rodzaj bitów dla wkrętarki wymaga zwiększonej dokładności podczas pracy. Materiałem do produkcji bitu TORX Plus jest stal o wysokiej twardości. Istnieją rozmiary bitów T10-T40.

Bit gwiazdka z powłoką TIN

Obecność powłoki na bazie azotku tytanu zapewnia zwiększoną odporność na zużycie. Taka powierzchnia jest szorstka i ma dobrą przyczepność do stali. Bit z powłoką TIN jest trwały dzięki twardemu materiału produkcyjnemu. Rozmiary bitów są od T10 do T40.

Bit gwiazdka z otworem w środku

Taki bit jest stosowany w zakładach montażowych. Podczas dokręcania łącznika bit szczelnie wchodzi w gniazdo zwiększając niezawodność i nie wymaga dużego wysiłku. Rozmiary bitów są od T10 do T40.

Długi bit gwiazdka

Długi bit jest wygodny w użyciu podczas wykonania pewnych prac. Rozmiary długich bitów różnią się od T10 do T40, długość bitu może wynosić od 50 do 100 mm.