Elektrody do stali nierdzewnej Мonolith

Modele M-308L, M-309L, M-316L
Znak towarowy ™ Monolith
Pokrycie rutylowe
Warunki stosowania Do stali nierdzewnych
Średnica, mm 2.5 mm
Opakowanie 1 kg

Elektrody marki Мonolith М-308 L, M-309L, M-316L przeznaczone są do spawania austenitowych stali nierdzewnych typu 03Х18Н10, 08Х18Н10Т, AISI 304L, AISI 321, AISI 347 i podobnych do nich, temperatury wykorzystania których nie przekraczają 450°C. Dane elektrody nadają się do spawania sprzętu, zbiorników oraz rur ze stali nierdzewnej celem wykorzystania w produkcji wody zdatnej do picia, w przemyśle spożywczym, włókienniczym, petrochemicznym, papierniczym i farmaceutycznym, a także w budowie samochodów, w budowie maszyn oraz produkcji urządzeń dla handlu.

WARUNKI STOSOWANIA

Elektrody stosuje się przy spawaniu we wszystkich przestrzennych położeniach oprócz położenia z góry na dół. Spawanie rekomenduje się wykonywać przy maksymalnie możliwej szybkości bez poprzecznych kołysań elektrody.

SZCZEGÓLNE WŁAŚCIWOŚCI

Elektroda jest zaznaczona wysoka odpornością na kwasy, a także do korozji ogólnej i międzykrystalicznej przy temperaturach poniżej 400°С. Elektrody marki Мonolith М-316L charakteryzują się wysokimi spawalniczo-technologicznymi właściwościami: stabilnym paleniem się łuku, lekkim usunięciem żużlu, a także dobrym formowaniem szwu z płynnym przejściem do podstawowego metalu.

WYŻARZANIE PRZED SPAWANIEM

W warunkach normalnego przechowywania nie wymagają wyżarzania przed spawaniem. W przypadku zwilżenia niezbędne jest wyżarzanie przed spawaniem: 350-370°С w ciągu 60 minut, maksymalnie 3 razy.