Drut kolczasty w Warszawie od dostawcy hurtowego

Drut kolczasty z surowców o wysokiej jakości z dostawą w Warszawie i całej Polsce. Kontrola jakości produktów, możliwość wysyłki detalicznej i hurtowej.

Drut kolczasty Lunfix

  • jest termicznie obrobiony, charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję;
  • nośny i trwały, żywotność wynosi od 10 i więcej lat;
  • opakowanie: rolki o różnej długości i wadze. Możliwy jest zwój rolek według wymiarów klienta.

Kilka słów z historii

Drut kolczasty jako ogrodzenie ochronne zaczęto stosować w Ameryce od XIX wieku. Pierwotnie został użyty jako ogrodzenie do stad bydła. Jednak wtedy amerykańscy wojskowi zainteresowali się tego rodzaju ogrodzeniem i zaczęli stosować drut kolczasty do celów obronnych. Obecnie drut kolczasty – to wyjątkowy materiał pod względem właściwości operacyjnych i instalacyjnych, który jest aktywnie wykorzystywany do urządzenia różnego rodzaju ogrodzen.

Materiał

Podstawa i kolce drutu kolczastego wykonane są z termicznie obrabianego drutu ocynkowanego. Drut kolczasty składa się z drutu rdzeniowego i ostrych kolców. Ten drut jest stosowany do budowy ekonomicznych barier i nadania istniejącym barierom dodatkowych właściwości bezpieczeństwa.

Szczegóły montażu ogrodzenia

Aby urządzić ogrodzenie z drutu kolczastego, wymagane jest zastosowanie wsporników, albo metalowych uchwytów, za pomocą których można zrobić z drutu spirali Bruno.

Dane techniczne drutu

Rezystancja przedmiotu obrabianego na rozciąganie nie powinna być mniejsza niż 350 N/m. Również określony produkt jest w stanie zachować swoje właściwości nawet po 5 załamaniach. Na obrabianym przedmiocie są zainstalowane kolce maszynowe, których wytrzymałość na rozciąganie nie przekracza 1180 N/mm2. Muszą one mocno siedzieć na drucie, maksymalny dopuszczalny kąt ich obrotu – nie więcej niż 300, ograniczenie poruszania się po bazie – nie więcej dystansu między jej występami. Końce zaostrzonych kolców ścięte są pod kątem 300.

Zakres stosowania drutu kolczastego

Bariery dla rolnictwa

W celu ograniczenia obszaru do wypasu większego lub mniejszego bydła. Drut kolczasty jest rozciągnięty między słupami, które są ustawione w pewnej odległości od siebie. Ich położenie i wysokość zależą bezpośrednio od krajobrazu – na równinach bazy mogą znajdować się w odległości 40 metrów od siebie, a na wzgórzach – nie więcej niż 3 metry.

Ochronne bariery

Drut kolczasty służy również jako bariera dla ochrony różnego rodzaju terenów. W tym celu sekcje gotowego ogrodzenia składają się nie tylko z równoległych linii, ale i z dwóch przecinających się, co znacznie utrudnia przejście takiej przeszkody przez potencjalnych intruzów, chcących się dostać na konkretny teren.