Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Bity TORX 0

 

Materiał

stal S2 modyfikowana

Nacięcie typu

TX

Uchwyt

sześciokątny 1/4"

Dostawa

w całej Polsce

Pakowanie

od 1 szt

Urządzenie: wkrętarki akumulatorowe i wkrętaki ręczne. Końcówki – zgodne z normą ISO. Struktura końcówki ułatwia chwyt śruby.

Bit z końcówką Torx pozwala na tworzenie połączeń gwintowych z większym wysiłkiem dzięki końcówce w ksztalcie sześcio lub pięcioramiennej gwiazdy. Jest oznaczany literami T lub TX i numerem gniazda, wymiary w calach i milimetrach, a także momenty dociskania można oglądać na Wikipedii.

Podczas pracy z tym rodzajem końcówki należy pamiętać, że gwiazdka powinna ściśle przylegać i nie wisieć, czasami to można osiągnąć za pomocą narzędzia udarowego. Kupić bity Torx Państwo może w sklepie internetowym Lunfix.pl już teraz.

Klasyczny bit TORX gwiazdka

W Stanach Zjednoczonych i Europie bit TORX jest najbardziej popularny ze względu na wysoką wydajność. Klasyczny bit ma sześć „ramion”, dzięki którym styka się ze śrubą lub wkrętem.

Cecha konstrukcyjna bitu poprawia zetknięcie z powierzchnią łącznika, co pozwala nie wywierać wielkiego wysiłku do stworzenia momentu obrotowego. Możliwość wychodzenia narzędzia ze śruby jest zminimalizowana, ponieważ obciążenie rozkłada się na wszystkie 6 grani, co z kolei zmniejsza zużycie bitu i przedłuża jego żywotność.

Bity gwiazdki są produkowane w różnych wymiarach, najpopularniejsze są od T8 do T40. Można znaleźć mniejsze bity.

Bit gwiadka TORX Plus

Główną cechą wyróźniającą TORX Plus jest to, że jego gwiazdka jest wyposażona w niezbyt ostre i krótkie promienie. Ten rodzaj bitów dla wkrętarki wymaga zwiększonej dokładności podczas pracy. Materiałem do produkcji bitu TORX Plus jest stal o wysokiej twardości. Istnieją rozmiary bitów T10-T40.

Bit gwiazdka z powłoką TIN

Obecność powłoki na bazie azotku tytanu zapewnia zwiększoną odporność na zużycie. Taka powierzchnia jest szorstka i ma dobrą przyczepność do stali. Bit z powłoką TIN jest trwały dzięki twardemu materiału produkcyjnemu. Rozmiary bitów są od T10 do T40.

Bit gwiazdka z otworem w środku

Taki bit jest stosowany w zakładach montażowych. Podczas dokręcania łącznika bit szczelnie wchodzi w gniazdo zwiększając niezawodność i nie wymaga dużego wysiłku. Rozmiary bitów są od T10 do T40.

Długi bit gwiazdka

Długi bit jest wygodny w użyciu podczas wykonania pewnych prac. Rozmiary długich bitów różnią się od T10 do T40, długość bitu może wynosić od 50 do 100 mm.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl