Nakrętka samokontrująca DIN985

Typ 

SZEŚCIOKĄTNA

DIN

985

Stal

klasa: 6

Powłoka

ocynk galwaniczny

Dostawa

w całej Polsce

Pakowanie

od 1 kg

Kod Nakrętka DIN 985 ocynk samokontrujaca
N00016 Nakrętka DIN 985 M10 ocynk samokontrujaca
N00020 Nakrętka DIN 985 M12 ocynk samokontrujaca
N00022 Nakrętka DIN 985 M14 ocynk samokontrujaca
N00026 Nakrętka DIN 985 M16 ocynk samokontrujaca
N00031 Nakrętka DIN 985 M5 ocynk samokontrujaca
N00034 Nakrętka DIN 985 M6 ocynk samokontrujaca
N00038 Nakrętka DIN 985 M8 ocynk samokontrujaca

Nakrętka samokontrująca DIN 985: hurtownia w Warszawie

Nakrętka DIN 985 jest przeznaczona do mocowania i łączenia elementów i części razem ze śrubami, wkrętami i innymi elementami mocującymi w inżynierii mechanicznej i budownictwie. Kontrująca wkładka poliamidowa zapobiega samoistnemu odkręcaniu nakrętki DIN 985 oraz zapewnia szczelność gwintu.

Jednym z rodzajów jest nakrętka samokontrująca z nylonową lub poliamidową wkładką, która jest jednym z przedstawicieli wielofunkcyjnego progresywnego złącza. Nakrętka din 985 powstała w wyniku opracowania nowych elementów złącznych specjalnie dla przemysłu motoryzacyjnego. Obecnie stosuje się ją do realizacji prac montażowych, w budownictwie i inżynierii mechanicznej.

W tradycyjnych połączeniach rozłącznych, aby uniknąć samoczynnego odkręcania, stosuje się przeciwnakrętki, podkładki sprężyste, zawleczki, w przypadku nakrętki din 985 nie ma takiej potrzeby.

Nakrętka din 985 jest samoczynnie mocowana za pomocą wkładki poliamidowej. Warto również zauważyć, że w przypadku poluzowania połączenia rozłącznego pod wpływem jakichkolwiek czynników nakrętka din 985 nie odkręci się natychmiast, w przeciwieństwie do tradycyjnej nakrętki sześciokątnej.

Zastosowanie takich nakrętek w produkcji pozwala skutecznie zwiększyć poziom właściwości eksploatacyjnych różnych mechanizmów, maszyn. Należy również pamiętać, że koszty materiałów do wykonania i naprawy znacznie spadają.

Nakrętki te są produkowane przy użyciu specjalnie stworzonej technologii, która opiera się na metodach wyciskania na zimno. Do produkcji wykorzystywane są wielopozycyjne maszyny do wyciskania na zimno, które umożliwiają wyprodukowanie w ciągu jednej minuty do 400 elementów.

Wiele osób ma pytanie, z jakiego materiału są wykonane nakrętki din 985. Takie nakrętki są wykonane ze stali węglowej i nierdzewnej, mogą być z powłoką cynkową lub bez.

W elementach złącznych najważniejsze jest nie tylko jakość produkowanych materiałów, ale także poziom jakości samych łączników. Wybierając tylko sprawdzone produkty o wysokiej jakości, można stwierdzić, że połowa pracy została już wykonana.