Gwoździe papowe ocynkowane w Warszawie

Kod Gwóżdżie papowe ocynkowane (5 kg)
GPAP001 Gwoździe papowe ocynk 2,0×20
GPAP003 Gwoździe papowe ocynk 3,0×20
GPAP002 Gwoździe papowe ocynk 2,0×25
GPAP004 Gwoździe papowe ocynk 3,0×25
GPAP005 Gwoździe papowe ocynk 3,0×30
GPAP006 Gwoździe papowe ocynk 3,0×35
GPAP007 Gwoździe papowe ocynk 3,0×40
GPAP008 Gwoździe papowe ocynk 3,0×50

Papowe gwozdzie z dostawą w Warszawie i całej Polsce

Papowe gwozdzie z szeroką główką stosuje się do mocowania miękkich materiałów dachowych (papy, onduliny, bitumu, miękkich dachówek, itp.) do drewnianej listwy.

Główną różnicą gwoździ jest ich kształt. Gwoździe posiadają szeroki, płaski łeb, przekrój okrągły i szeroką główkę. To pozwala im na stabilne trzymanie stosunkowo cienkich materiałów bez ich przekłuwania.

Papowe gwozdzie: video

Papowe gwozdzie: zastosowanie

Papowe gwoździe znajdują różne zastosowanie:

dekarstwo podczas układania płaskich i miękkich arkuszy materiału;

mocowanie płytek cementowych z azbestu;

produkcja mebli – montaż elementów konstrukcji;

połączenie tłoczonych materiałów – płyta MDF, płyta pilśniowa, nie posiadających górnej warstwy o podwyższonej wytrzymałości.

Papowe gwozdzie mogą łączyć tylko materiały o niskiej gęstości i grubości, a zatem nie nadają się do wszystkich innych prac, w tym do wykończeniowych.

Rodzaje papowych gwoździ

Specjalistyczne skierowanie nie pozwala na tworzenie wielu wariantów, więc klasyfikacja produktów jest niewielka.

Czarne – wykonane z drutu stalowego, bez powłoki ochronnej. Ten łącznik jest tańszy, ale nie wyróżnia się trwałością, ponieważ zwykła stal jest podatna na korozję. Takiej opcji lepiej użyć do prac wewnętrznych: przy mocowaniu płyt MDF, produkcji mebli i innych.

Ocynkowane – produkt pokryty jest warstwą cynku o grubości 6 mikronów, który zapewnia ochronę przed wodą i przed korozją. Ocynkowane gwoździe papowe doskonale nadają się do prac dekarskich i blacharskich. Zarówno oprawa okazuje się niezawodna, a wytrzymałość jest wysoka i estetyczny wygląd bitumicznej płytki nie zostanie zepsuty przez rdzawe plamy.

Ponadto, gwoździe są produkowane z inną powierzchnią pręta:

gładkie – najpowszechniejszy wariant, pręt ma okrągły przekrój i gładką powierzchnię;

z gwintem – elementy mocujące są stosowane podczas montażu dachu w obszarach wietrznych, w których zwykłe mocowanie nie zapewnia wystarczającej wytrzymałości. Radełkowanie pozwala gwoździowi lepiej osiedlić się w drzewie i nie dać się zerwać dachu.

Opis montażu i ceny produktu

Korzystanie z papowych gwoździ istotnych cech nie ma. Niektóre zalecenia odnoszą się raczej do prac z materiałem miękkim, niż do samego łącznika.Trzeba starannie wybrać gwóźdź według średnicy pręta. Jeśli z przymocowaniem miękkiego dachu nie ma żadnych trudności, to przy wbijaniu do drewnianej listwy mogą pojawić się trudności. Zbyt cienki i długi gwóźdź, najprawdopodobniej, będzie się giąć, co oznacza przerwę w pracy, i uszkodzenie pokrycia dachowego.

Następujące parametry są uważane za optymalne dla prawdziwie wodoodpornego dachu: do montażu na zboczach wystarczająca jest długość 20-25 mm i średnica główki 7 mm. Do montażu na rolkach i żebrach – długość 30 mm i średnica główki co najmniej 10 mm.

Sam proces jest prosty: gwoździe wbijamy młotkiem do szczelnego styku z materiałem pokrycia dachu. Powinien być prowadzony pionowo w stosunku do listwy.